21 grudnia 2017


23 grudnia - sobota 
Biblioteka będzie nieczynna.

30 grudnia - sobota
Biblioteka będzie nieczynna.

19 grudnia 2017

Spotkania DKK.





8 stycznia (poniedziałek) godzina 15:30
zapraszamy na spotkanie 
Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych
Omawiana będzie książka "Cicho sza",   
której autorką jest Lisa Scottoline.  






15 stycznia (poniedziałek) godzina 11:30
zapraszamy na spotkanie 
Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.
Omawiana będzie książka
"Dzienniki Nikki"
której autorką jest Rachel Renee Russell.
Spotkanie odbędzie się w bibliotece szkolnej
Szkoły Podstawowej Nr 1
  im. Tadeusza Kościuszki, ul. Działdowska 13.




24 listopada 2017





4 grudnia (poniedziałek) godzina 15:30
zapraszamy na spotkanie 
Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych
Omawiana będzie książka "Miłość rano, miłość wieczorem",   
której autorką jest Maria Nurowska.  






18 grudnia (poniedziałek) godzina 11:30
zapraszamy na spotkanie 
Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.
Omawiana będzie książka
"Iqbal"
której autorem jest Francesco D'Adamo.
Spotkanie odbędzie się w bibliotece szkolnej
Szkoły Podstawowej Nr 1
  im. Tadeusza Kościuszki, ul. Działdowska 13.




20 listopada 2017

"Mistrz pięknego czytania"

W poniedziałek, 20 listopada w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu pięknego czytania o tytuł „Mistrza pięknego czytania”. O ten zaszczytny tytuł walczyli uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej w Bryńsku, Dłutowie, Kiełpinach, Lidzbarku, Słupie i Wąpiersku. Do konkursu przystąpiło 22 uczestników, których zadaniem było przeczytanie wybranych fragmentów książki Piret Raud „Historie trochę szalone”. Wszyscy uczestnicy byli  doskonale przygotowani, i z niezwykłą śmiałością prezentowali swoje teksty w czasie przesłuchań konkursowych. Komisja konkursowa jednogłośnie tytuł Mistrza pięknego czytania przyznała Czesławowi Jaskólskiemu ze Szkoły Podstawowej w Bryńsku. Drugie miejsce wywalczyła Lena Karpińska również ze Szkoły Podstawowej w Bryńsku, zaś trzecie miejsce ex aequo zajęła Nina Sosnowska ze Szkoły Podstawowej w Lidzbarku i Przemysław Kuczyński z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wąpiersku. Przyznano także cztery równorzędne wyróżnienia, które otrzymali: Lena Mierzyńska i Maja Szmit ze Szkoły Podstawowej w Słupie oraz Oliwia Bielecka i Julita Poterała ze Szkoły Podstawowej w Lidzbarku. 


Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe podziękowania. 

10 listopada 2017

"Teatr przy stoliku" w lidzbarskiej bibliotece.

W czwartek, 9 listopada w lidzbarskiej bibliotece odbył się spektakl "Teatru przy stoliku". Sztukę teatralną „Pierwsza młodość” zaprezentowały aktorki Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie - Joanna Fertacz i Irena Telesz-Burczyk – znane z telewizyjnego serialu „Nad rozlewiskiem”. „Pierwsza młodość” to współczesna komedia o przypadkowym spotkaniu dwóch całkowicie różnych kobiet po sześćdziesiątce, które łączy uczucie samotności i chęć zmiany monotonnego i nudnego życia. W poszukiwaniu szczęścia towarzyszki niedoli wyruszają w podróż, która może okazać się podróżą ich życia. 






Komedia francuskiego pisarza, prezentowana w kameralnej przestrzeni lidzbarskiej biblioteki, bardzo podobała się publiczności, która żywiołowo reagowała na nagłe zwroty akcji.

31 października 2017






13 listopada (poniedziałek) godzina 15:30
zapraszamy na spotkanie 
Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych
Omawiana będzie książka "Piąte dziecko",   
której autorką jest Doris Lessing.  








27 listopada (poniedziałek) godzina 11:30
zapraszamy na spotkanie 
Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.
Omawiana będzie książka
"Teatr niewidzialnych dzieci"
której autorem jest Iga Marcin Szczygielski.
Spotkanie odbędzie się w bibliotece szkolnej
Szkoły Podstawowej Nr 1
im. Tadeusza Kościuszki, ul Działdowska 13.




26 października 2017

Europejski Tydzień Kodowania 2017.

Tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia  Kodowania ph. „Wpadnij i zachwyć się programowaniem!” w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku za nami. Wydarzenie to było szansą na naukę kreatywnego programowania i pokazania, że programowanie może być ciekawe i przydatne. W akcji wzięli udział uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Szarych Szeregów w Lidzbarku, przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Zakątek” oraz członkowie bibliotecznego Lokalnego Klubu Kodowania. W trakcie spotkań dzieci wykonywały szereg aktywności związanych z programowaniem bez komputera, między innymi: układały algorytm czynności z życia codziennego, sterowały „robotem” w oparciu o zamknięty zestaw poleceń, brały udział w zabawach z kolorowymi kubeczkami i kropeczkami. Aktywności bez komputera podobały się dzieciakom i chętnie angażowały się w każde działanie. Obok kodowania bez prądu, były również  działania z komputerem.  W aplikacji „Labirynt”, specjalnie stworzonej dla Kampanii Europejskiego Tygodnia Kodowania,  można było wytyczyć drogę do skarbca i stworzyć własny zawiły labirynt. Uczestnicy zajęć z radością i ogromnym entuzjazmem wykonywali zadania, dla niektórych było to pierwsze zetknięcie z programowaniem. Wszystkie działania i aktywności pozwoliły wprowadzić dzieci w środowisko kreatywnego programowania. 














 Za wydarzenia zorganizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2017  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Lidzbarku otrzymała  pamiątkowy certyfikat.