23 marca 2012

Jubileuszowe spotkanie DKK


29 lutego świętowaliśmy pierwszą rocznicę działalności Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MGBP w Lidzbarku. Był tort ozdobiony książką, świeczką i napisem „ 1. rok DKK”, podsumowania i refleksje. Wybrano książki, które najbardziej przypadły do gustu klubowiczkom: „Zimowa róża” Christiana Signola i „Prowincja pełna marzeń” Katarzyny Enerlich.


W pierwszym spotkaniu, w dniu 24 lutego 2011 roku, wzięły udział członkinie DKK działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Działdowie, Pani Ewa Sotomska (moderatorka) i Jadwiga Smółka. W ciągu roku spotkaliśmy się 10 razy, przeczytaliśmy 11 książek:
1. „Prowincja pełna marzeń” Katarzyny Enerlich
2. „Winnica w Toskanii” Ferenca Mate
3. „Pan Ibrahim i kwiaty Koranu” Erica-Emmanuela Schmitta
4. „Kolacja z Anną Kareniną” Glorii Goldreich
5. „Ludzie na walizkach” Szymona Hołowni
6. „Telefrenia” Edwarda Redlińskiego
7. „Zimowa róża” Christiana Signola
8. „Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek” Mary Ann Shaffer i Anne Barrows
9. „Poczwarka” Doroty Terakowskiej
10. „Dewey: wielki kot w małym mieście” Vicki Myron i Breta Wittera
11. „W naszym domu” Jodi Picoult.
Były to różnorodne książki: o tematyce współczesnej i nawiązujące do czasów II wojny światowej, obyczajowe, psychologiczne, z wątkami komediowymi, kryminalnymi… a nawet o kocie bibliotecznym, którym zrobił zawrotną karierę na całym świecie, groteska, powieść napisana w formie listów oraz wywiady. Dwie książki pozwoliły pogłębić wiedzę z zakresu medycyny, poznać objawy choroby i zachowania osób z Zespołem Aspergera i Zespołem Downa. Dyskusje często wychodziły poza fabułę, rozmawiano o poruszanych w książkach problemach np. o uzależnieniach od telewizji, Internetu, kolorowych czasopism, reklam.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz