28 maja 2016

Podsumowanie konkursów organizowanych przez bibliotekę.

W środę 25 maja w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród w konkursach organizowanych przez lidzbarską bibliotekę.  Na spotkanie przybyli: burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek,  laureaci konkursów wraz z opiekunami, panie zasiadające w komisjach konkursowych: Jadwiga Marszak, Halina Mroczek i Grażyna Rozińska. Poznaliśmy zwycięzców konkursu ortograficznego o tytuł "Małego Mistrza Ortografii Miasta i Gminy Lidzbark 2016", konkursu pięknego czytania dzieł Henryka Sienkiewicza o tytuł "Mistrza pięknego czytania" i konkursu czytelniczego "Czytanie na medal". Nagrody laureatom wręczył burmistrz Lidzbarka pan Maciej Sitarek.

Mistrzem Ortografii Miasta i Gminy Lidzbark 2016 został Błażej Leśniewski reprezentant Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lidzbarku, II miejsce zdobył Wiktor Chojak również uczeń lidzbarskiej podstawówki, III ex aeqo zajęli Oliwia Cegielska- Szkoła Podstawowa w Kiełpinach i Kornel Samulewski – Szkoła Podstawowa w Lidzbarku.

”Mistrzem pięknego czytania” dzieł Henryka Sienkiewicza została Karolina Pszenna uczennica Gimnazjum im. Pawła Nowakowskiego w Dłutowie, II miejsce ex aeqo zajęły Patrycja Karpińska i Sylwia Ostrowska – Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.K. Baczyńskiego w Lidzbarku, III miejsce zdobyła Milena Rumanowska – Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.K. Baczyńskiego w Lidzbarku  . Wyróżnienia otrzymali: Rafał Jagodziński, Klaudia Kowalkowska, Milena Małkowska – uczniowie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.K. Baczyńskiego w Lidzbarku i Aleksandra Roch – reprezentantka Zespołu Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku.

W konkursie czytelniczym „Czytanie na medal” nagrodzono aktywnych czytelników Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku za rok 2015. Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych. Medale za czytanie otrzymali: kategoria I do 10 lat : Dorota Templin - złoto, Weronika Grzywacz - srebro i Hanna Lemańska – brąz, kategoria II od 11 do 13 lat:  Aleksandra Templin - złoto, Karol Gnidziński - srebro, Damian Berkowicz – brąz,  kategoria III od 14 do 15 lat: Zuzanna Ojdowska - złoto, Monika Gęborys - srebro.  Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy sukcesów w  kolejnych konkursach organizowanych przez Miejsko-Gminna Bibliotekę Publiczną w Lidzbarku.